ימי כיף

החיים שלנו מורכבים מימים רבים, יום ועוד יום, שבוע ועוד שבוע. רבים מהימים הללו הם ימי שגרה, ימים של חול. יש ימים של עבודה וימים של לימודים ועוד מגוון רחב של עיסוקים. אך מדי פעם אנו זקוקים לזמן יותר חופשי, יותר נעים. ימי כיף הם אלה שמאפשרים לנו למלא את המצברים, הם מחדשים את האנרגיה שלנו ומעניקים לנו יופי של חוויות.

ימים של כיף עם המשפחה
בעלי המשפחות יודעים היטב כי ניהול של חיי משפחה זה לא עניין פשוט כלל. ניהול משק בית וגידול ילדים, השקעה בזוגיות, טיפוח הבית, כל אלה מצריכים השקעה של זמן ואנרגיה רבה. אך בזכות אותם ימי כיף שניתן לארגן מעת לעת עם המשפחה אפשר לצבור שפע של חוויות מעשירות והרבה זיכרונות טובים. אז גם אם אתם מרגישים שאתם עסוקים עד מעל לראש, גם אם אתם מטופלים בילדים, קחו לכם מעת לעת הפסקות להתרעננות. קחו לעצמכם ימים רגועים – בחוף הים או בבית המלון, בארץ או בחו"ל. צלמו את עצמכם מחייכים ורגועים ואל תוותרו על מנה גדושה של כיף, בכל גיל ובאמצע החיים.

ימים של כיף – גם בעבודה
פעם הייתה הפרדה ברורה בין פנאי עם המשפחה לבין עבודה. פעם השילוב שבין ימי כיף לבין עבודה היה בלתי מתקבל על הדעת. אף מעסיק לא רצה שהעובדים יבלו יום שלם בעבודה בכיף טהור. אבל דווקא בגלל הציפיות כיום מהעובדים להשקיע ולעמוד ביעדים, דווקא לאור שפע המטלות וכל הביצועים, הישיבות והדוחות והמכירות, מבינים מרבית המעסיקים כי גם בעבודה יש מקום לקצת כיף. אך יש לתכנן זאת כהלכה ולשמור זאת לזמנים המתאימים.
הדרך הטובה ביותר להעניק לעובדים אתנחתא מוצלחת היא לארגן ימי כיף מפעם לפעם, על חשבון העבודה. ימים שכאלה יכולים להיעשות במגוון דרכים – טיולים שטח או טיולים רכובים, פעילות אתגרית או פעילות תחרותית. חלוקת צוותי עבודה לקבוצות שונות של מתמודדים ופעילות משותפת זו דרך נהדר לשלב כיף ביחד עם גיבוש וכן הנאה ביחד עם אתגר.
ימי כיף במסגרת מקומות עבודה יכולים לכלול גם הרצאות מעניינות וסדנאות, ארוחות משותפות במסעדות או קייטרינג שמגיע בכדי לפנק. אגב, כדאי לדעת שיום כיף יכול להתנהל מבוקר עד ערב אך תחת מושג זה ניתן לקיים גם פעילות בת מספר שעות, בבוקר, בצהרים או בערב. יום כיף יכול להתנהל עם ההנהלה הבכירה וכל העובדים, בשיתוף בני משפחותיהם ולעיתים מתקיימים ימי פעילות וכיף נפרדים, למחלקות שונות (בעיקר בארגונים גדולים).